Małgorzata Cybulska ze Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko z kwalifikacją do Tokio
  • 2019

Małgorzata Cybulska ze Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko z kwalifikacją do Tokio

Wczoraj w niemieckim Luhmühlen zakończyły się Mistrzostwa Europy WKKW seniorów, w których znakomitą postawę wykazała polska amazonka Małgorzata Cybulska na Chenaro 2. Para zadebiutowała w Mistrzostwach Europy WKKW, zajmując dobre 31 miejsce i uzyskując indywidualnie kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

Cybulska i Chenaro 2 pokonali wszystkie trzy próby WKKW w bardzo dobrym stylu, w tym świetny przejazd z niewielkim spóźnieniem w ekstremalnie trudnym krosie, któremu wielu tuzów światowego WKKW nie sprostało oraz próbę skoków z tylko jednym błędem.

Wynik Cybulskiej dał jej kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Polska drużyna WKKW wywalczyła ją podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko, ale każdy kolejny zawodnik musi zdobyć kwalifikację indywidualną do startu.

Małgorzata Cybulska to najmłodsza uczestniczka tegorocznych Mistrzostw Europy WKKW oraz pierwsza kobieta, która reprezentowała polskie barwy w zawodach tej rangi. „To były najbardziej wymagające zawody, w których do tej pory brałam udział, ale Chenaro 2 był wspaniały i wykazał znakomitą postawę, dzielnie pokonując kolejne próby. Jestem z niego bardzo dumna i bardzo zadowolona z naszego wspólnego wyniku” – podsumowuje swój udział w Mistrzostwach Europy WKKW Małgorzata Cybulska.

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego to jedna z konkurencji jeździeckich, zwana koroną sportów jeździeckich albo jeździeckim triathlonem. Składa się z trzech prób: ujeżdżenia, próby terenowej oraz skoków przez przeszkody.

Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko funkcjonuje w ramach jednego z prężniej działających ośrodków jeździeckich w Polsce – Pałacu Baborówko. W tym roku podczas organizowanego od 13 lat Festiwalu Jeździeckiego Baborówko rozegrana została kwalifikacja do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, którą po 16 latach przerwy zdobyła polska drużyna. Dzięki wsparciu mecenasa zawodów, pana Romana Roszkiewicza, podczas tej flagowej imprezy zawodnicy od dwóch lat mogą walczyć także o rekordową pulę nagród w polskim WKKW (465.000 zł), co stawia imprezę wśród 10 najwyżej dotowanych zawodów tej rangi na świecie.

W ostatni weekend września (27-29.09.2019) w Baborówku odbędzie się 4 edycja Baborówko Horse Sale Show – zawodów i aukcji koni sportowych z predyspozycjami do WKKW i skoków przez przeszkody. W ramach wydarzenia rozgrywany zostanie także Finał Pucharu Polski WKKW w sześciu kategoriach wiekowych i w kategorii klubowej.

Facebook Pinterest