Konie

Wszystkich miłośników jeździectwa zapraszamy do Baborówka na naukę jazdy konnej – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Doświadczonym jeźdźcom oferujemy jazdy w teren oraz profesjonalne treningi sportowe. Organizujemy także naukę woltyżerki oraz prowadzimy pensjonat dla koni.

Parkury treningowe

Zawodników wszystkich konkurencji jeździeckich zapraszamy do organizacji jednodniowych lub kilkudniowych treningów sportowych. Zmodernizowana w 2020 roku infrastruktura Ośrodka Jeździeckiego Pałac Baborówko daje znakomite możliwości przeprowadzenia treningów sportowych w doskonałych warunkach technicznych.

Więcej

Pensjonat dla koni

Pałac Baborówko oferuje usługę pensjonatu dla koni. Nasze stajnie wyposażone są w przestronne boksy, a na terenie Ośrodka Jeździeckiego Pałac Baborówko znajdują się rozległe pastwiska. Do dyspozycji jest profesjonalna kryta hala z kwarcowym podłożem.

Więcej

Nauka jazdy konnej

Zapraszamy do Ośrodka Jeździeckiego Pałac Baborówko na naukę jazdy konnej. Prowadzimy zajęcia o różnym poziomie zaawansowania zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Więcej

Hodowla i sprzedaż koni

Prowadzimy hodowlę koni rasy wielkopolskiej w oparciu o elitarne klacze pochodzące ze Stadniny Koni Posadowo. Hodowla mieści się w Ośrodku w Baborówku oraz w gospodarstwie Pakosław, wyodrębnionym ze Stadniny Koni Posadowo.

Więcej

Woltyżerka

Woltyżerka jest piękną konkurencją sportową oraz idealnym treningiem uzupełniającym dla każdego, kto rozpoczyna naukę jazdy konnej. Woltyżerka polega na wykonywaniu zróżnicowanych ćwiczeń gimnastycznych i akrobatycznych na galopującym lub stępującym koniu, w równowadze i harmonii z jego ruchem.

Więcej

Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko

Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko rozpoczęło działalność w 2006 roku. Jego członkami są zawodowi sportowcy, jeźdźcy rekreacyjni oraz miłośnicy jeździectwa z naszego Ośrodka i zaprzyjaźnionych stajni. Reprezentanci Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko startują w konkurencjach WKKW, skoków przez przeszkody i ujeżdżenia na zawodach regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych, biorą udział z sukcesami w Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Polski Młodych Koni oraz Pucharze Polski WKKW. Stowarzyszenie jest zarejestrowane w Polskim Związku Jeździeckim.

Więcej